Şekerbank Çiftçi Kampanyası

Dünya Veteriner Hekimler Günü Teması Açıklandı

Dünya Veteriner Hekimler Günü Teması Açıklandı

Dünya Veteriner Hekimler Birliği (WVA) ve Hayvanlar için Sağlık Kurumu 2020 Dünya Veteriner Hekimler Günü temasını açıkladı.

Dünya Veteriner Hekimler Birliği (WVA) ve Hayvanlar için Sağlık Kurumu 2020 Dünya Veteriner Hekimler Günü temasını açıkladı.

25 Nisan 2020 tarihinde kutlanacak olan Dünya Veteriner Hekimler Günü, Veteriner Hekimlerin çevre, insan ve hayvan sağlığına yaptıkları katkıları halka tanıtmak için bir fırsat sunuyor.

Dünya Veteriner Hekimler Birliği üyesi bir birliğin, 2020 temasıyla ilgili aktivitelerinin onurlandırılacağı Dünya Veteriner Hekimler Günü Ödüllerine başvurular devam ediyor. Başvurular 25 Mayıs 2020 tarihine kadar sürecek.

Tek sağlık savunucusu olarak Veteriner Hekimler; çevre, insan ve hayvan sağlığının ayrılmaz bağlarla birbirine bağlı olduğunu bilirler. Çevremizdeki olumsuz değişiklikler en nihayetinde bize ve korumamız altındaki hayvanlara zarar verecek.

Veteriner Hekimler, hayvan refahı ve sağlığını korumak için çalışırken aynı zamanda gelecek nesiller için çevreyi koruma sorumluluğunu taşımaktadırlar. Bu sorumluluk, çevreyi korumak için de bir fırsat sunmaktadır. Veteriner hekimlerin faaliyetleri; iklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir, ilaçların uygun şekilde imha edilmesini sağlayabilir ve hayvan yetiştirmek için gerekli olan su ve yem gibi doğal kaynakların sorumlu kullanımını destekleyebilir.

Belirlenen temaya uygun aktiviteleri gerçekleştiren Dünya Veteriner Hekimler Birliği üyesi Birlikler, bu ödül sayesinde tanınacak.

Dünya Veteriner Hekimler Birliği ve Hayvanlar için Sağlık Kurumu tarafından verilen bu ödül, 2020 Dünya Veteriner Hekimler Günü Ödülleri temasını destekleyen faaliyetlerinin kanıtlarını sunan tüm Dünya Veteriner Hekimler Birliği üyesi Veteriner Hekim Birliklerine açık. Bu faaliyetler; yerel kampanyalar, halk için eğitim seminerleri, medya kampanyaları, yeni araştırmalar veya çevrenin korunmasını, insan ve hayvan sağlığını daha iyi seviyeye çıkaracak yenilikleri teşvik eden uygulamalar olabilir.

Doğrudan Birliğe ödenecek olan 2500 $ değerindeki para ödülü; aktiviteler, gayretli personelin ödüllendirilmesi, burs sağlamak, birliğe destek sağlamak gibi faaliyetler için kullanabilecek.

Kaynak: Tarım Pusulası


Dünya Veteriner Hekimler Birliği WVA Dünya Veteriner Hekimler Günü Veteriner Hekim

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
İyi Duyun Artık Bu Sessiz Çığlığı
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU