Sekerbank Ciftci

Clariant, Yeni Ürün Serisiyle Aktifleştirilmiş Ağartma Toprağı Portföyü Genişletiliyor

Clariant, Yeni Ürün Serisiyle Aktifleştirilmiş Ağartma Toprağı Portföyü Genişletiliyor

Clariant, EMEA bölgesindeki yenilebilir yağlar ve biyoyakıt pazarında üretim kapasitesini genişletiyor ve piyasaya yeni ürünler sunuyor.

Clariant, İspanya'nın Yuncos bölgesindeki tesisinin kapasitesini arttırıp yerel müşterilere sunduğu gelişmiş arıtma ürünleri portföyünü genişletiyor. Şirket, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki yenilebilir yağ ve biyoyakıt pazarlarına yüksek kaliteli ve aktifleştirilmiş ağartma toprağı tedariğini arttırmaya devam ediyor.

Clariant Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Arıtma ve Fonksiyonel Adsorbanlar İş Birimi Yöneticisi Anıl Sönmez, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İspanya'daki Yuncos tesisimize yaptığımız yatırım, yerel yenilebilir yağ ve biyoyakıt pazarlarındaki müşterilerimizin ürünlerini optimize edebilmeleri için ihtiyaç duydukları daha kaliteli arıtma ürünlerini ve uygulamalı deneyimi sunmamızı sağlıyor. Bu yatırım Fransa, Almanya ve Türkiye'deki yeni ve mevcut tesislerimize son üç yılda yaptığımız yatırımları tamamlıyor. Bu yatırımlar, müşterilerimizin değişen pazar gereksinimlerini karşılamak için ihtiyaç duydukları tedarik esnekliğini ve çözümleri hızlıca karşılama konusunda bizi eşsiz bir konuma taşıyor.”

Yatırım, İspanya'daki Tonsil müşterileri için daha yüksek arz, daha kısa teslim süreleri ve daha iyi hizmet alma anlamına geliyor. Bu yatırım aynı zamanda Clariant'ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki müşterilerine benzersiz bir tedarik ve hizmet esnekliği sunan Avrupa üretim tesisleri ağını tamamlıyor.

Dünyanın dört bir yanında tüketiciler daha sağlıklı beslenme biçimlerine ve daha sağlıklı pişirme yağlarının tüketimine odaklanıyor. Rafine yağlarda bulunan ve istenmeyen safsızlıkları gidermede kullanılan yüksek kaliteli ağartma toprağına yönelik talep artıyor. Şu anda AB'nin yakın takibinde olan 3-MCPD bileşiği seviyelerinin en aza indirilmesine özel önem veriliyor. AB'de biyoyakıt kullanımına olan ilginin artması, Clariant'ın özel bir ürün portföyüyle hizmet verdiği etkin arıtma çözümleri sektörüne olan talebi de arttırıyor.

Kaynak: Tarım Pusulası


Clariant Anıl Sönmez İspanya EMEA Yuncos Yenilebilir yağlar 3-MCPD maddesi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
İyi Duyun Artık Bu Sessiz Çığlığı
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU