Şekerbank

Yüzde 50 Hibeyle Topraklar Suya Kavuşuyor

Yüzde 50 Hibeyle Topraklar Suya Kavuşuyor

Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa KURT; "Bireysel Sulama Sistemlerini % 50 Hibe ile Destekliyoruz" dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında, Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi kapsamında 2019 yılı 15.Etap kapsamında Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yatırımcılara yüzde elli hibe desteği veriliyor.

Geçen yıl İl Müdürlüğü tarafından 493 dekarlık alanda uygulanan Bireysel Sulama Sistemi projelerinin toplam proje tutarı 480.533 TL olup söz konusu projelere 240.267 TL'lik hibe ödemesi gerçekleştirildi.

2019 yılında Uygulanacak Projeler %100 artış göstermiş, 972 dekarlık alanda uygulanacak Bireysel Sulama Sistemi projelerinin toplam proje tutarı 985.434 TL olup söz konusu projelere 493.000 TL'lik Hibe Ödemesi gerçekleştirilecek.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa KURT; 2019 yılında uygulanan bu projeler ile 2 Adet Tamburlu Sistem Yağmurlama Sulama Sistemi projelerinin bölge çiftçisine hizmet edeceğini, Tamburlu Sistem Sulama ile sulama işleminde yapılan su kaybının en aza indirileceğini, işçilik maliyetinin azaltılacağını söyledi. Ayrıca Sulama Sistemlerinde gerekli enerjinin güneş enerjisi ile karşılanması için 1 adet Güneş Enerjili Sulama Sistemi için hibe desteğinden yararlandıracaklarını, Modern Sulama Sistemlerinin uygulaması yaygınlaştıkça toplam maliyetin düşeceğini ve verim artışı görüleceğini ve İl Müdürlüğünce bu uygulamaların yaygınlaştırılması için gerekli tüm çalışmaları yapmakta olduklarını, ifade etti.  

Kaynak: Tarım Pusulası


Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?