Şekerbank

Yetiştiricilere Süt Soğutma Tankı Verilecek

Yetiştiricilere Süt Soğutma Tankı Verilecek

Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile büyükbaş hayvancılık yaparak süt üretimi gerçekleştiren çiftçilere süt soğutma tankı verilecek. Erzincan İl Özel İdaresi tarafından sübvanse edilen proje kapsamında çiftçilere %75 hibe uygulanacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Şahin, projenin Erzincan genelinde uygulanacağını belirterek başvuruların 23 Şubat 2018 günü mesai bitiminde sona ereceğini söyledi.

İl Müdürü Murat Şahin açıklamasında "Erzincan İlinde merkez ve ilçelere bağlı köylerde Çiğ Süt Toplama Lojistiği oluşturulması amacıyla; Erzincan İl Özel İdaresi tarafından %75 hibeli Süt Soğutma Tankı dağıtımı yapacağız. Proje başvuruları; yayımlanan şartlara uygun olarak hazırlanarak, Erzincan İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne en geç 23.02.2018 tarihi saat 17:00'a kadar yapılacaktır. Projeden Gerçek ve tüzel kişiler ile Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kollektif şirket, limited şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler faydalanabilecekler. Başvuru sahiplerinde aranacak özellikler; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Bakanlık tarafından oluşturulan güncel TÜRKVET kayıt sistemine kayıtlı olmak, Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine (DSYB) üye olmak, Hayvancılık işletmesinde en az 15 baş, en fazla 50 baş büyükbaş sağmal ineğe sahip olmak, Hâlihazırda DSYB'ne aylık 2,5 ton ve son bir yıl içinde 9 ay süreyle süt vermiş olmak, Verilen sütteki yağ ve kuru madde oranı süt konseyi standartlarına uygun olduğunu belgelemek, Aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak, Mal alım tutarının hibe desteği kısmı, kamu kaynakları kullanılarak karşılandığı için gerçek ve tüzel kişiler tarafından sağlanması gereken % 25 oranındaki katkı payının kendi temin etmekle yükümlü ve sorumlu olduğunu finansmanında kamu kaynakları kullanılmayacağını taahhüt etmek. Bu Proje kapsamında başvuracak kişi, kuruluş ve kurumlar, başvuru konusunda İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine veya Proje ekibine müracaat ederek ihtiyaç duyulan bilgiyi alabilirler. Proje ekibi tarafından verilecek bilgi, başvuru hazırlanmasında karşılaşılacak sorulara cevap vermekle sınırlıdır. Bu bilgi başvurunun kabul edilmesi konusunda bir taahhüt niteliği taşımaz. Proje ekibinin yatırımcılara başvuru hazırlama sorumluluğu yoktur. Yatırımcılar, başvuru formlarını ve bilgilendirici dokümanları Erzincan İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Erzincan İl Özel İdaresi internet sayfasından temin edebilirler. Başvurular, 500 lt'lik Süt Soğutma Tankı alımlarını gerçekleştirmek amacıyla, proje dosyasında yer alan başvuru formu ve eklerine uygun olarak hazırlanır. Yatırımcılar tarafından başvurular, dosya halinde tek nüsha olarak elden Erzincan İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine teslim edilir. Proje hakkında kapsamlı bilgi edinmek isteyen yatırımcılar;  Erzincan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarımsal Yatırımcı ve Danışma Biriminden (PTT Arkası İnönü Mah. 12 Sok. No:2)  ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinden gerekli bilgileri alabilecekler' diye konuştu.

Kaynak: Tarım Pusulası


Erzincan Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Süt Süt Soğutma Tankı TÜRKVET Murat Şahin

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)