Şekerbank Ücretsiz EFT

Yalova’da KKDYP 13. Etap Hibe Sözleşmeleri İmzalandı

Yalova’da KKDYP 13. Etap Hibe Sözleşmeleri İmzalandı

Yalova'da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) 13.Etabı kapsamında başvurusu uygun görülen yatırımcılarla hibe sözleşmeleri imzalandı.

Yalova'da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) 13.Etabı kapsamında başvurusu uygun görülen yatırımcılarla hibe sözleşmeleri imzalandı.

KKYDP 13.Etap kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi tebliği çerçevesinde, Kivi Paketleme ve Depolama Tesisi Modernizasyonu ile Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Altyapı Yatırımları konularında hibe desteği almaya hak kazanan iki yatırımcıyla hibe sözleşmesi imzalandı.

13. Etap KKYDP kapsamında Yalova’da beş yatırımcının proje başvurusu yaptığını belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, "Bakanlığımızca bu projelerden üç tanesinin başvurusu kabul gördü ve ilgili yasalar gereğince alınması gerekli izin, ruhsat ve onay işlemlerini tamamlayan iki yatırımcımız ile hibe sözleşmesini imzaladık. 

Bu iki yatırımcımız ilimizde KDV hariç yaklaşık 1.558.628 TL civarında bir yatırım gerçekleştirecekler. Bunun 744.000 lirasını biz yatırımcılarımıza hibe olarak vereceğiz. 13. Etap KKYDP ile birlikte Yalova’da 2006-2020 yılları arasında 42 adet projemiz kabul edildi. Bu projelerden son üçü de tamamlandığında bugüne kadar yaklaşık 30 milyon lira yatırım gerçekleşmiş olacak ve bu yatırımların 15 milyon lirasını biz yatırımcılarımıza hibe desteği olarak vermiş olacağız. 13.etap projeler 15 Kasım 2020 tarihinde tamamlanacak. Projelerin yatırımcılarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Suat Parıldar Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı KKDYP

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU