Süs Bitkileri Üreticilerine Yönelik % 50 Hibe Desteği

Süs Bitkileri Üreticilerine Yönelik % 50 Hibe Desteği

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Süs Bitkileri Üreticilerine yönelik  12. Etap %50 Hibe Destekli Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisi (YEÜ), Yenilenebilir Enerji Kullanan Seralar (SER), ve Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Alt Yapı Sistemlerinden Yüksek Plastik Blok Tünel konularında bilgilendirme toplantısı yaptı.

Garden A.Ş. de düzenlenen toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, İl Müdür Yardımcısı İrfan Sakinci, Şube Müdürleri ile Yalova İli GARDEN A.Ş. Başkanı Metin Gümüş, Yalova İç ve Dış Mekan Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (YASBİR) Başkanı Şükrü Dinç, Saksılı Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (SASBÜD) Başkanı Umut Sakarya ve üyeler katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Suat Parıldar düzenledikleri bilgilendirme toplantısına yatırımcıların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında bundan önceki 11 Etapta Yalova’da yatırım tutarı 25 milyon lira olan 36 proje uygulandığını, uygulanan bu projeler için Bakanlığımızın yatırımcılara yaklaşık 12 milyon lira hibe desteği ödediğini 11. Etapla birlikte KKYDP kapsamına Yüksek Plastik Tünel’in de dâhil edildiğini, 2016 yılında ilimiz genelinde sera projeleri için müracaat yapılamadığını, Süs Bitkisi Yetiştiriciliği ve Bitkisel Üretim için önemli bir potansiyele sahip olan Yalova’da 12. Etapta başta Yenilenebilir Enerji Kullanan Seralar olmak üzere Yüksek Plastik Tünel konularında da başvuru beklediklerini dile getirdi.

Suat Parıldar’ın konuşmasının ardından Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi Personeli Ersin Tanrıkulu programın uygulama tebliği hakkında katılımcılara sunum eşliğinde; 12. Etapta Bitkisel Üretim yapan birlikleri ve üyeleri için; başta Yenilenebilir Enerji Kullanan Seralar olmak üzere (Biyogaz, Rüzgar, Güneş ve Jeotermal enerji), Yüksek Plastik Tünel Sera konularında seracılara yönelik desteklemeler hakkında bilgiler verdi.

Sunumun ardından yatırımcıların sordukları sorulara Suat Parıldar ve Şube Müdürleri cevap vererek başvuruların 11 Aralık 2017 tarihine kadar devam edeceğini, başvuru aşamasında ayrıntılı bilgilerin İl Müdürlüğünden alınabileceğini ifade etti.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Yalova Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Suat Parıldar Süs Bitkileri Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisi Yenilenebilir Enerji Kullanan Seralar

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Milli Birlik Projesi
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?