Şekerbank Esnaf Yeni

Şırnak’ta Tarımsal Projelere 9 Milyon Hibe Desteği

Şırnak’ta Tarımsal Projelere 9 Milyon Hibe Desteği

Şırnak İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde 13. etap Kırsal Kalkınma Yatırımları mevzuat bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Müdürü Selman DEMİREL, İl Müdür Yardımcısı Hurşit ACAR, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Vekili Hasan DOĞAN, teknik personeller ve yatırımcılar katıldı.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ(Tebliğ No:2019/30) çerçevesinde Şırnak genelinde başvuruda bulunan yatırımcılardan 10 adet proje onaylanarak hibe almaya hak kazandı. Hibe desteğinden yararlanacak olan 10 adet projenin toplam hibeye esas proje tutarı 18.190.021 TL’dir. Program kapsamında projelere hibeye esas tutarlarının %50’ oranında 9.095.010 TL hibe desteği verilecek.

Konu hakkında görüşlerini belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Selman DEMİREL; “Hibe sözleşmelerinin imzalanmasıyla ilimize 10 yeni yatırım kazandırılmış olacaktır. Tüm yatırımlarda yatırımcılar hibeye esas toplam tutarın yarısını devletten alarak hem yatırımın amortisman süresini kısaltmış olacak hem de finansman konusunda devletten karşılıksız olarak işletmeleri için ihtiyaç duydukları meblağın yarısını almış olacaklardır.

Projeler İlimizin gelişmekte olan üretim altyapısına önemli katkı ve katma değer oluşturulacaktır. Bakanlığımızca uygulanan tüm projelerde olduğu gibi KKYDP projelerinde de yatırımcılarımızın yanında oluyoruz. Projelerin başvuru aşamasından itibaren hibe sözleşmesi aşamasına gelene kadar tüm aşamalarda teknik ve idari destek olmanın yanında izleyen süreçte de nihai olarak sonlandırılmasına kadar geçecek sürede de yanlarında olacağız.

İnşallah yeni etaplar ile birlikte ilimize daha başka tesisler kazandırmak için tüm ekip arkadaşlarımla çalışmaya devam edeceğiz. Yatırımların tamamlanmasıyla birlikte 97 kişilik istihdam sağlanmış olacaktır. Yatırımların Şırnak İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum ”dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Şırnak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Selman Demirel KKYDP Tarımsal Projeler Ekonomik Yatırımlar

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
İyi Duyun Artık Bu Sessiz Çığlığı
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU