Şekerbank

Kadın Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvan Dağıtımı Yapıldı

Kadın Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvan Dağıtımı Yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında yürüttüğü Genç Çiftçi Projesi kapsamında Hayvancılık alanında hibe almaya hak kazanan Edremit'li genç çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtımı Kaymakam Sırmalı başkanlığında yapıldı.

Proje kapsamında hibe desteğinden faydalanmaya hak kazanan 3 kadın çiftçiye kura çekimi ile belirlenen 111 adet küçükbaş hayvanın (kişi başı 30.000 TL değerinde olmak üzere 37'şer adet) dağıtımı veteriner hekim kontrolünde gerçekleştirdi. Küçükbaş hayvanların genç çiftçilere dağıtım törenine; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Recep Özbudak, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkileri ile genç çiftçiler katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı: " Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkıda bulunulması amacıyla Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Programı'nı uygulamaya koymuştur. Bu kapsamda İlçemizde 2016 yılında kırsal alanda faaliyet gösteren 18-40 yaşındaki 12 genç çiftçi hibe desteğinden faydalanmıştır. 2017 yılında da 14 genç çiftçimiz hibe desteklemesinden faydalanmıştır. Özellikle Genç Çiftçi projesi kapsamında bayanlarımızın bu projeden faydalanmasının büyük önem taşıdığını düşünmekteyim. Bugün bayan geç çiftçilerimize koyunları vermekten dolayı da büyük mutluluk duymaktayım. Bundan sonra da ilçemizde Genç Çiftçi Projesi kapsamında desteklemeler yapılmaya devam edecektir. Başta  Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüz  yetkilileri olmak üzere, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza da teşekkürlerimi sunuyorum " dedi.

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Programı kapsamında açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Recep Özbudak:" 2016 yılında; 12 genç çiftçimizden, bitkisel üretimde 1 kişi Kontrollü Örtü Altı Tesisinde Sebze Yetiştiriciliği, Hayvansal üretimde de; 4 çiftçimiz Büyükbaş Hayvancılık, 1 çiftçimiz Küçükbaş Hayvancılık ve 6 çiftçimiz de Arıcılık konularında hibe desteklemesi almıştır. Böylece Genç Çiftçi Projesi ile 2016 yılında 3 kadın çiftçimiz Büyükbaş Hayvancılık, 1 kadın çiftçimiz Küçükbaş Hayvancılık ve 2 kadın çiftçimizde Arıcılık konularında hibe desteklemesinden yararlanmıştır.

Genç Çiftçi projesi kapsamında 2017 yılında da 14 adet çiftçimiz hibe desteklemesinden faydalanmış olup; 14 genç çiftçimizden bitkisel üretimde 1 kişi İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği, Hayvansal üretimde; 6 çiftçimiz Büyükbaş Hayvancılık, 3 çiftçimiz Küçükbaş Hayvancılık ve 4 çiftçimiz de Arıcılık konularında hibe desteklemesi almıştır.

Böylelikle 2017 yılında 4 kadın çiftçimiz Büyükbaş Hayvancılık,3 kadın çiftçimiz Küçükbaş Hayvancılık,1 kadın çiftçimiz Arıcılık ve 1 kadın çiftçimiz de İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği konularında hibe desteklemesinden yararlanmıştır" dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Balıkesir Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Genç Çiftçi Edremit Kaymakamlığı Ali Sırmalı küçükbaş hayvan dağıtımı

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)