Şekerbank

Genç Çiftçilere Proje Kapsamında Büyükbaş Hayvan Teslimi Yapıldı

Genç Çiftçilere Proje Kapsamında Büyükbaş Hayvan Teslimi Yapıldı

Manisa Akhisar 'da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen 2018 yılı Genç Çiftçi Hibe Destek Projesi kapsamında Büyükbaş Hayvan almaya hak kazanan proje sahibi Genç Çiftçilere, hayvanları Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli personeller gözetiminde teslim edildi.

Proje kapsamında 7 adet Genç Çiftçiye toplamda 35 adet Montofon ırkı büyükbaş hayvanın teslimi yapıldı. Hayvanların teslimi öncesinde ilçe müdürlüğü Hayvan Sağlığı biriminde görevli Uzman Veteriner Hekimler tarafından gerekli kontrol ve muayeneleri gerçekleştirildi. Hak sahibi genç çiftçilere; hayvanlarını teslim aldıktan sonra yemleme ve bakım konusunda yapılması gerekenlerden bahsedildi. Yine hayvan dağıtımı sonrasında en geç 5 gün içerisinde TARSİM (Tarım Sigortaları Havuzu) yaptırılmasının gerekliliğinden bahsedildi.

2018 yılında Akhisar ilçesinde 17 adet Genç Çiftçi Projesinden yararlanmaya hak kazanırken, bunlardan 7 adet Proje Büyükbaş Hayvan yetiştiriciliği, 3 adet Proje Küçükbaş Hayvan yetiştiriciliği, 3 adet Proje Arı ve Arı Ürünleri yetiştiriciliği, 2 adet Proje Örtü Altı Sera Tesisi, 1 adet Proje Mantar Üretimi ve 1 adet Projede Kapama Meyve Bahçesi olarak belirlendi. Canlı hayvan dağıtımlarının tamamlandığını bildirdi.

Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada 2016 ve 2017 yılı projelerine teknik desteğin süreceğini, aynı şekilde bu sene işletmelerini yeni kuran genç çiftçilere de bilgilendirmelerimiz ve ziyaretlerin devam edeceği bilgisi verildi.

Tarım ve hayvancılık sektöründe sürdürülebilirliğin devamı, genç çiftçilerin milli ekonomiye katkı sağlaması, girişimciliğin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve kırsaldaki genç nüfusun istihdamına katkı sağlaması amacıyla uygulamaya konulan “Genç Çiftçi Projesi" ne vatandaşlar tarafından yoğun talep ve ilgi gösterilmektedir.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?