Şekerbank

Genç Çiftçilere Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanlar Dağıtıldı

Genç Çiftçilere Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanlar Dağıtıldı

Kırıkkale'de 2018 Yılı Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Kapsamında Büyükbaş Sığır ve Küçükbaş hayvanların Teslimi Yapıldı

Kırsal Kalkınma Destekleri Genç Çiftçi Projesi kapsamında hak sahibi genç çiftçilere büyük baş ve küçük baş hayvanları teslim edilmeye başlandı.       

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlanması amacıyla yürütülen Genç Çiftçi Projesi kapsamında Kırıkkale'de 2016 ve 2017 yıllarında 262 genç çiftçiye uygulamakta oldukları Hayvansal ve Bitkisel Üretim Projeleri için 7.860.000 TL'lik hibe ödemesi yapıldı. 2018 yılında ise 135 genç çiftçiye 4.050.000 TL hibe ödemesi yapılacak.

2018 yılı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Kırıkkale genelinde Genç çiftçi programına 742 başvuru olmuş, 576 başvuru onaylanmış, Tarım ve Orman Bakanlığınca 4.050.000 TL ödenek tahsis edildi. 135 genç çiftçi program kapsamında hibe desteğinden yararlandı.

Genç Çiftçi Programı kapsamında Kırıkkale'de 2018 yılında 455 büyükbaş, 1190 küçükbaş olmak üzere genel toplamda 1645 canlı hayvan genç çiftçilere teslimat işlemleri devam ediyor.

İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı YILMAZ; "İl/İlçe Müdürlüğümüz Genç Çiftçi Yürütme Birimlerimizce,  8 İlçemizde uygulanacak olan büyükbaş ve küçükbaş hayvansal üretim projelerinin yerinde kontrolleri yapılarak hayvanların bakımı, beslenmesi ve hastalıklara ilişkin alınacak önlemler ve tedavi yöntemleri hakkında Veteriner Hekimlerimizce genç çiftçilere mahallinde bilgilendirmeler yapılacaktır. 2018 yılında uygulanacak hayvansal üretim projelerinin takibi ve kontrolü genç çiftçi yürütme birimlerimizce 2 yıl devam edecektir. Genç çiftçi projeleri İlimiz tarımına ve hayvancılığına önemli bir ivme kazandıracaktır. Genç çiftçilerimize hayırlı olsun, bereketli kazançlı üretimleri olsun" dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?