Şekerbank

Genç Çiftçiler Düvelerini Teslim Aldı

Genç Çiftçiler Düvelerini Teslim Aldı

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında Edirne’nin İpsala İlçesinde yapılan genç çiftçi projeleri düve dağıtımı programında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür V. Atilla BAYAZIT yaptığı açıklamada; “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi ile tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amaçlanmıştır.

Kırsalda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projelere 30.000 TL hibe ödenmektedir.

Genç Çiftçi Projelerinin desteklenmesi amacıyla İlimize 2016 yılında 151 genç çiftçi projesi için 4.530.000 TL ödenek tahsis edilmiştir.

2017 yılında ise 159 adet genç çiftçi projesinin uygulanmasına karar verilmiş olup, 4.770.000 TL ödenek tahsis edilmiştir. Bu yıl için, İlimizde uygulanacak olan 89 adet büyükbaş hayvancılık projesi kapsamında, toplam 534 adet sığırın dağıtımı yapılacaktır.

Bugün, Enez İlçemizden 7 proje için 42 düve ve İpsala İlçemizden 12 proje için 72 düvenin dağıtımı yapılacaktır. Karantina süreleri biten hayvanların dağıtımı hafta boyunca devam edecek olup, bütün projelerin hayvan tesliminin en kısa sürede tamamlanması öngörülmektedir.

Genç çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ederim.” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Edirne Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Atilla BAYAZIT Genç Çiftçi Projesi Düve büyükbaş hayvancılık projesi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?