Şekerbank

Başvurana Dekara 135 TL Destek Var

Başvurana Dekara 135 TL Destek Var

Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması (ÇATAK) Programı kapsamında 2018 yılı Program belirleme toplantısı Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan ALKAN'ın Başkanlığında, İl Müdür Yardımcısı, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü, 10 İlçe Müdürü ve konu sorumlusu teknik personellerin katılımıyla gerçekleştirildi.

ÇATAK Programının amacı, toprak ve su kaynaklarının korunması, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik olup, Program 3 kategoride uygulanmaktadır. 1. Kategoride: Minimum işlemeli tarım (anıza ekim), 2. Kategoride; Tarım arazilerini iyileştirmeye yönelik taş toplama, çiftlik gübresi, kükürt, jips, setleme, teraslama, drenaj vb. uygulamalar, 3. Kategoride; Su kaynaklarını ve çevreyi korumaya yönelik uygun basınçlı sulama sistemlerinin kullanılması, kontrollü ilaç ve gübre kullanımı, organik tarım/iyi tarım uygulamaları proje kapsamında olup; bu uygulamaları gerçekleştiren üreticilere dekar başına 1. Kategori için 30,00 TL, 2. Kategori için 60,00 TL ve 3.Kategori için 135,00 TL ödeme yapılmaktadır.

Toplantıda 2018 yılı yeni program hedefi 15.277 da olarak belirlenmiş olup, 2016 ve 2017 yılından devam eden alanlarla birlikte toplam 35.000 da alanda, 10 İlçede 142 yerleşim biriminde ÇATAK Programının uygulanmasına karar verildi.

İl ÇATAK Uygulama Komisyonu Kararının Bakanlıkça onaylanmasını müteakip, başvurular 3 Mart'ta başlayıp 1 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek. Üreticilerin 3 Mart 2018-1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kaynak: Tarım Pusulası


Eskişehir Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi ÇATAK Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması Programı

Haber Yorumları

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)