Şekerbank

Arıcılara Tarımsal Hibeler Anlatıldı

Arıcılara Tarımsal Hibeler Anlatıldı

Arıcılara yönelik 12. Etap kırsal kalkınma yatırımları destekleme programı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

12. Etap %50 Hibe Destekli Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında İl Özel İdaresi toplantı salonunda Arıcılara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda ayrıcı bal pazarlamada karşılaşılan sorunlar ile arılı kovan ve ana arı desteklemeleri konusunda bilgilendirme yapıldı. Toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat PARILDAR, Şube Müdürleri ile Yalova İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa ALAYBEYOĞLU ve üyeler katıldı.

İl Müdürü Suat Parıldar düzenledikleri bilgilendirme toplantısına yatırımcıların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında bundan önceki 11 Etapta ilimizde yatırım tutarı 25 Milyon lira olan 36 proje uygulandığını, uygulanan bu projeler için Bakanlığımızın yatırımcılara yaklaşık 12 milyon lira hibe desteği ödediğini 11. Etapla birlikte KKYDP Kapsamına Arıcılık ekipmanları da dâhil edildiğini belirterek, 2016 yılında ilimiz genelinde arıcılık projeleri için müracaat yapılamadığını, Arıcılık için önemli bir potansiyele sahip olan ilimizde 12. Etapta başta Bal İşleme Paketleme ve Depolama Tesisi başvurusu olmak üzere arıcılık ekipmanları konularında da başvuru beklediklerini dile getirdi.

Daha sonra Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Necdet Tuncer Programın uygulama tebliği hakkında katılımcılara sunum eşliğinde; 12. Etapta Arıcılarımız için; başta Hayvansal Ürün işleme, Paketleme ve Depolama Tesisi olmak üzere;

Çekilir Tip Güneş Paneli,

Çekilir Tip Karavan,

Bal süzme Makinası,

Sır Alma Makinesi,

Bal Dinlendirme Makinası 

Konularında arıcılara yönelik desteklemeler hakkında bilgiler verdi. Sunumun ardından yatırımcıların sordukları sorulara Suat Parıldar ve Şube Müdürleri cevap vererek başvuruların 11 Aralık 2017 tarihine kadar devam edeceğini, başvuru aşamasında ayrıntılı bilgilerin İl Müdürlüğünden alınabileceğini ifade etti.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Yalova Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Suat Parıldar Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı Arı Yetiştiricileri Birliği Mustafa ALAYBEYOĞLU arılı kovan ana arı desteklemeleri

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?