Şekerbank

53 Genç Çiftçiye 1961 Küçükbaş Hayvan Dağıtıldı

53 Genç Çiftçiye 1961 Küçükbaş Hayvan Dağıtıldı

Tarımda genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla; 2016 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında, 2017 yılında Balıkesir'de 53 Genç Çiftçiye 1961 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

2017 yılı için Genç Çiftçilere 7.920.000 ₺ hibe ödemesi yapılırken, 2016-2017 yıllarında toplam 514 kişi genç çiftçi projelerinden faydalanmış, bunların 375'ini hayvansal konulu projeler 139'unu ise bitkisel konulu projeler oluşturmakta olup hibe alan genç çiftçilerinde bayan çiftçilerin oranı %70 erkek çiftçilerin oranı ise %30 civarındadır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri dahilinde yürüttüğü Genç Çiftçi Projesi kapsamında hayvancılık alanında hibe almaya hak kazanan Balıkesirli genç çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtımı Vali Ersin Yazıcı tarafından yapıldı.

Küçükbaş hayvanların genç çiftçilere dağıtım törenine, Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu,  Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkan Vekili Hüseyin Özgen, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkileri ile genç çiftçiler katıldı.

BALIKESİR İÇİN ÖNEMLİ VE DEĞERLİ

Programda yaptığı konuşmada, Devletimizin geç çiftçilere sağladığı imkanların hayırlı olmasını dileyen Vali Yazıcı, "Bugün Genç Çiftçi Projesi Hibe Desteği kapsamında genç çiftçilerimize küçükbaş hayvan dağıtımı yapmak için buradayız. Tarım ve hayvancılığın ülkemizin ekonomisindeki yeri çok önemlidir. Devletimiz çiftçilerimize, hayvan yetiştiricilerimize, vatandaşlarımıza güzel imkânlar sağlıyor. Devletimiz her zaman vatandaşının yanında, vatandaşını destekleme adına her türlü imkânlarını seferber etmiş durumda. Bu imkânlar artarak devam edecektir. Söz konusu proje Balıkesir için önemli ve değerli. Bu yapılan projenin çiftçilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."ifadelerini kullandı. 

Konuşmalardan sonra Vali Ersin Yazıcı Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve diğer protokol üyeleri genç çiftçilere temsili hibe destek çeklerini verdi. Tören, hak sahiplerine küçükbaş hayvanların verilmesiyle sona erdi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Balıkesir Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Zekeriyya Erdurmuş Ersin Yazıcı Genç Çiftçi Kasım Bostan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zekai Kafaoğlu Altıeylül

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?